Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Köylerimiz Köylerimiz Söküçayırı Köyü

Söküçayırı Köyü

Söküçayırı Köyü camii

Söküçayırı Köyü Güney mahallesi

Söküçayırı Köyü Güney Mahallesi Camii

Söküçayırı Köyü Güney Mahallesi Camii 2007 de yapıldı.

Sökü Çayırı Güney Mahallesi Camii yapılan bir törenle hizmete açıldı. Cami açılışı nedeni ile 14 Ağustos 2007 Salı günü kalabalık bir cemaatın katılımı ile cami açılış merasimi düzenlendi.

Yapımına 2006 yılında başlanan cami, minaresi çevre düzenlemesi ile birlikte 1 yıl içerisinde bitirilerek hizmete alındı. Söküçayırı Köyü Güney mahallesi camii imam-hatibi Bilal Turgut’un mahalleye imam olarak atanması ile birlikte mahalle sakinleri Aziz Güney, Satu Akın ve diğer mahalle sakinlerinin büyük gayretleri ile caminin halısı, avizesi, çinisi, mermerleri, lojmanı ve dış kaplaması ile birlikte büyük bir hızla bitirilerek hizmete hazır hale getirildi.

Söküçayırı Köyü Güney mahallesi camii’nin açılışı nedeni ile 14 Ağustos 2007 Salı günü cami açılış merasimi yapıldı. İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın da hazır bulunduğu açılış programına din görevlileri, köylü vatandaşlar ile bir çok misafir katıldı.

Cami açılışında bir konuşma yapan Ayancık müftüsü Hüseyin Demirtaş, mahalle sakinlerini tebrik ederek şöyle dedi: “Ayancık ilçemizde çok güzel şeyler oluyor. İnsanımız dinine ve dini değerlerine önem veriyor. Camileri imar ediyor. Söküçayırı Köyü sakinleri de aynı duyarlılığı gösteriyor. Bir yıl gibi kısa bir zamanda bu güzel camiyi, minaresi ile, lojmanı ile, tezyinatı ile, çevre düzenlemesi ile bitirdiniz. Yüce Rabbim yaptığınız bu hayrı kabul eylesin.” dedi.

Müftü Hüseyin Demirtaş camilerin ve diğer kalıcı eserlerin memleketimizin bizlere ait olduğunun göstergeleri, aidiyet sembolleri olduğunu belirterek şöyle dedi. “Bu güzel topraklara bu eseriniz ile bir imza daha attınız. Yardımlaşarak neler yapabileceğinizi gösterdiniz. Bu maddi imarın yanında camiyi manen de imar ediniz; camiye cemaat olunuz. Bilgilerinizi tazeleyiniz.” dedi.

Daha sonra tekbirlerle, dualarla caminin açılışı yapıldı. İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş namaz öncesi va’z ve irşad programı yaptı. Din görevlileri Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okudu. Yapılan dua ile program sona erdi. Namaz sonrası cami bahçesinde gelen misafirlere yemek ikramında bulunuldu. Söküçayırı Güney mahallesi camiine bu güne kadar 100.000 YTL’lik harcama yapıldı. Söküçayırı Köyü Güney Mahallesi Camii 250 kişilik cemaat kapasitesi, lojmanı ve içerisindeki tezyinatı ile örnek bir cami hüviyeti ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Söküçayırı köyü Kazköy mahallesi

Söküçayırı Köyü Kazköy mahallesi camii

Önceki İçerikSulusökü Köyü
Sonraki İçerikSofu Köyü
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments