Perşembe, Eylül 23, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Söküçayırı Köyünden Dursun Şentürk Hacc'da vefat etti

Söküçayırı Köyünden Dursun Şentürk Hacc’da vefat etti

Ayancık Söküçayırı Köyünden Dursun ŞENTÜRK Hac görevini ifa etmek üzere gittiği Mekke-i Mükerreme’de vefat etti. Eşi, kızı ve damadı ile Almanya’dan gelen kafileye katılarak İstanbul’dan Hacca gittiği öğrenilen Dursun ŞENTÜRK’ün 3 sene önce de Ayancık’ta hastalanığı, yoğun bakımda ölecek diye bekledikleri fakat düzelerek iyileştiği bildirildi.

Hacc ibadetini yerine getirmek üzere kafileyle ihrama girerek önce Cidde üzerinden Mekke’ye giden Dursun ŞENTÜRK’ün 2 gün sonra fenalaşarak tam teşekküllü bir hastaneye kaldırıldığı, iki gün sonra da vefat ettiği ve 24.10.2011 günü Mekke’de kılınan cenaze namazından sonra Mekke kabristanında defnedildiği haber verildi. Daha önce Medine’de vefat ettiği yolundaki haberler hac dönüşü yakınları tarafından tashih edildi. Biz de burada Mekke olarak düzelttik.

Merhumun uzun yıllar İstanbul Sefaköy’de mukim olduğu, son zamanlarda Söküçayırı köyü Dokuzharman mahallesinde yaşadığı, bağ-bahçe yaparak hayvan beslediği öğrenildi. Vefat haberi köyde duyulduktan sonra Söküçayırı köyünde 26.10.2011 günü öğle namazını müteakip, ilçe müftüsü Basri BEKTAŞ’ın da katıldığı bir cemaatle gıyabî cenaze namazı kılındı.

Dursun ŞENTÜRK, 10 Ekimde Ayancık Merkez camiinde yapılan hacı uğurlama merasimine katılmış, tanıdık tanımadık herkesle vedalaşmış, helalaşmıştı. Merhuma rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments