Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler İsrail’in Gazze’ye saldırıları Sinop'ta protesto edildi

İsrail’in Gazze’ye saldırıları Sinop’ta protesto edildi

Sinop’ta 18 Temmuz 2014 günü, bazı sivil toplum kuruluşunun organizasyonuyla toplanan yüzlerce kişi, İsrail’in Gazze’ye saldırılarını yürüyüşle protesto etti. Eylem sırasında İsrail bayrakları yakıldı.

Sinop’ta İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsanı Yardım Vakfı, Memur-Sen, Sinop İmam Hatipliler Derneği (SİMDER) ve İlim Yayma Cemiyeti ile bir çok sivil toplum kuruluşunun organizasyonuyla toplanan yüzlerce vatandaş, İsrail’in Gazze’ye saldırılarını bir yürüyüşle protesto ederek kınadı. Yürüyüşe il ve ilçelerden katılan çok sayıda Sinoplu, önce eski otogar alanında toplandı.

Yürüyüşe il ve ilçelerden katılan çok sayıda Sinoplu, önce eski otogar alanında toplandı. Grup daha sonra sloganlar atarak Sakarya Caddesi ve Atatürk Caddesi’ni takip ederek Uğur Mumcu Meydanı’na kadar yürüdü. Grubun öfkesi alana geldiğinde daha da arttı. Öfkeli kalabalık İsrail ve destekçilerine uzun süre lanet yağdırdı. Kalabalık, “Katil İsrail hesap verecek”, “Kahrolsun İsrail, Filistin’e özgürlük”, “Hamas’a selam, direnişe devam”, “Filistin halkı yalnız değildir” ve “Müslüman uyuma kardeşine sahip çık” gibi sloganlar atarak tekbir getirdi. Kalabalık basın açıklaması sırasında İsrail bayrağını yaktı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments