Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler İstanbul Feshane Sinop Günlerinde Ayancık Rüzgârı Esti

İstanbul Feshane Sinop Günlerinde Ayancık Rüzgârı Esti

Sinop’un tanıtımı amacıyla İstanbul Eyüp’teki Feshane’de 11-14 Aralık 2014 tarihleri arasında Sinop Tanıtım günleri gerçekleşti. Etkinliklerde Ayancık Kaymakamlığı ve Ayancık Belediyesinin hazırladığı stand büyük ilgi gördü. Açılış gününden kapanışa kadar İstanbul’da yaşayan Sinop’lu hemşehrilerimiz ile İstanbul’lu vatandaşlarımızın yoğun ilgisini gören Feshane Sinop Tanıtım Günlerini 1.050.000 kişi ziyaret etti.

Sinop Tanıtım Günleri açılışına, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, , Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, CHP Grup Başkan Vekili ve Sinop Milletvekili Engin Altay, AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergün,  İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve ilçe Belediye Başkanları, Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız, ilçe Belediye Başkanları, Sinoplu Dernek Başkanları,  Ayancıklı Milli Futbolcu Hakan Ünsal, Galatasarayın ve Milli takım futbolcusu Veysel Sarı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başta siyasiler ve spor camiası olmak üzere, gurbetteki Ayancık’lı vatandaşlarımız ve İstanbullular, organizasyona büyük ilgi gösterdi. Ziyaretçilerin büyük ilgi odağı olan Ayancık standında Ayancık yöresel lezzetleri, şehrin tanıtımını içeren gezi rehberi, şehrin eski ve yeni resimlerinden oluşan turizm kitabı ile şehrin internet üzerinden gezilebilen sanal tur projesi ziyaretçilere sunuldu. Ziyaretçilerin büyük beğenisini kazanan standda ayrıca konuklara yöresel lezzetlerimiz ikram edildi. İlçe Kaymakamı Suat Yıldız ve Belediye Başkanı Ayhan Ergün, gelen misafirlerle tek tek ilgilendi.

Ayancık standını, İstanbulBüyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş, Danışmanları Arif Dağlar ve Sefer Kocabaş, önceki dönem Bakanlarımızdan Murat Başesgioğlu, Ak Parti Sinop Milletvekili TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Mehmet Ersoy, hemşehrimizAk Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, 23. Dönem Ak Parti Sinop Milletvekili Abdurrahman Dodurgalı, önceki Dönem Ak Parti Sinop Milletvekillerinden Cahit Can, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Yardımcısı hemşehrimiz Turgut Özcan, Sultangazi Belediye Cahit Altunay, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Rıfat Örnek, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın,Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Şadan Özkaya önceki dönem İstanbul Emniyet Müdürü Merkez Valilerinden Celalettin Cerrah, Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Ak Parti MKYK Y. Üyesi- Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Nazım Maviş, Ak Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, Sinop İlçe Belediye Başkanları, önceki dönem Boyabat Belediye Başkanı Mehmet Ermiş, Sinop Tanıtım Platform üyeleri, Sinoplu Dernek Başkanları, Sinoplu iş adamları, Ayancıklı Prof. Dr. Sedat Demircan,Ayancıklı Milli Futbolcu gururumuz Hakan Ünsal, Galatasaraylı Milli Futbolcu Veysel Sarı, siyasi partilerin ilçe başkanları ve Sinoplu vatandaşlar ziyaret ettiler.

Sinop’un tanıtım günleri daha önceki yıllarda; Ankara’da ve İzmir’de yapılmıştı. Feshane, 2.Mahmut tarafından 1826 yılında yeniçeri ordusunun yerine gelmiş olan yeni orduya üniforma dikmek için kurulmuş bir yapıdır. Bugün ise bu binada “Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi” olarak hizmet vermektedir.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments