Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Suriye’ye Yardım TIR’ları Dualarla Uğurlandı

Suriye’ye Yardım TIR’ları Dualarla Uğurlandı

Yaklaşık 20 gündür devam eden “Suriye için el ele” kampanyasında ilçemizden toplanan yardımlar, cinsine göre tasnif edilerek kolilendi ve Ayancık Müftülüğü önünden 2 kamyona yüklenerek Sinop’a gönderildi. 06.02.2014 perşembe günü saat 10:00 da Sinop genelindeki sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen ve Ayancık’tan da AYİMMDER ve AYDİNDER derneklerinin destek verdiği Suriye’deki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanan 4 tır dolusu yardım malzemeleri, Sinop Valiliği önünde düzenlenen törenle, dualarla Suriye’ye uğurlandı.

Sinop İl ve İlçelerinde faaliyet gösteren İ.H.L Mezunlar Dernekleri, sivil toplum örgütleri, İlim Yayma Cemiyeti, İ.H.H,  Memur-Sen, MÜSİAD ve Anadolu Gençlik Derneği tarafından toplanan kuru gıda, giyim ve acil yardım malzemelerinden oluşan yardımlar 4 TIR’a yüklenerek Sinop’tan Suriye’ye gönderildi.

Sinop Valiliği önünde düzenlenen uğurlama törenine Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, İl Emniyet Müdürü Şeref Aytekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Alpay, İl Müftü Vekili Fatih Tavlaşoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Sinop İl Müftü Vekili Fatih Tavlaşoğlu’nun yaptığı hüzünlü duanın ardından tırlar Suriye’ye doğru yola çıktı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments