Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Tempo Tv'de Ayancık Belediyesinin 8 yıllık çalışmaları anlatıldı

Tempo Tv’de Ayancık Belediyesinin 8 yıllık çalışmaları anlatıldı

Tempo Tv de 22.02.2012 çarşamba akşamı Sinop’lu Gazeteci Barbaros Baltacı’nın hazırlayıp sunduğu “Kuzey Rüzgarı” programında Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Gerzeli sanatçı Gurbetçi Ali ve Ayancıklı Halime Nine karakterini oynayan Cahit Yıldız konuk olarak katıldı.

İki saat süren programda Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, göreve geldiği günden beri 8 yılda yaptığı çalışmaları ve geleceğe dair projelerini görüntüler eşliğinde ve alnının akıyla hesabını verenlerin rahatlığı içinde anlattı.

“Göreve geldiği günden bu tarafa yaptığı hizmetlerle gerçekten Ayancık’lıların büyük beğenisini ve takdirini kazanan, Ayancık’ın adeta çehresini değiştiren çok değerli belediye başkanımız sayın Ayhan Ergün bu akşam bizlerin konuğu, kendisiyle Ayancık’ı konuşacağız.” diyerek programa başlayan sunucu Barbaros Baltacı sordu, Ayhan Ergün cevapladı.

Öncelikle kendini tanıtarak söze başlayan 43 yaşındaki Belediye başkanımız, 2004 den beri Sinop ilimizin güzel bir ilçesi olan Ayancıkta, hem Ayancık’a hem de Ayancıklılara hizmet ettiğini, ilçeye kazandırılan güzelliklerle yakın bir gelecekte Ayancık’ın hakikaten “Kuzeyin Parlayan Yıldızı” olacağını ümid ettiğini söyledi. Kendisinin uzun yıllar gurbette kalmasından dolayı bir Ayancık sevdalısı olduğunu açıklayan Ayhan Ergün, Çangal yolundan başlayarak çalışmalarını görüntüler eşliğinde anlattı.

Yenikonak-Ayancık arasındaki 8 km.lik yolda bulunan 56 viraj iki viraja düştü. Genel iktidar ve yerel iktidar işbirliğiyle hayata geçirilen yeni bir yol ortaya çıktı ve 15 dakikalık yol 5 dakikaya düşmüş oldu.

Şehir içinde bölünmüş yol çalışmasını gerçekleştirdik.

3 km lik Çamurcu yolunu genişletme çalışmaları yaptık.

13 km lik mesafeden Karakestane kaynak suyunu şehre getirerek halkın hizmetine sunduk.

Kanalizasyonu denizaltına veren deniz deşarj sistemini gerçekleştirdik.

Olimpik Kapalı Spor Salonu, Ayancık Kültür Merkezi, Kültür Evi tesislerini hayata geçirdik.

Belediye Caddesini trafiğe kapalı yaya yürüyüş yoluna dönüştürdük.

Ayancık Gazi Stadını ve tribününü standart bir yapıya kavuşturduk.

Yapılan önemli çalışmaları burada kısaca özetlediğimiz Belediye Başkanı Ayhan Ergün, geleceğe dönük olarak da Apart otelinden itibaren çayağzına kadar olan sahilde, çayağzında, açık pazar yerinde, Cumhuriyet meydanında yapılacak dev projelerden bahsetti. Ve yine köprübaşı caddesine yeni bir çehre, Cevizli mahallesine içinde helikopter pisti de olan tam teşekküllü bir hastane, Belediye hamam binasının Kredi ve Yurtlar kurumuna tahsis edilmesi gibi çalışmalardan da bahsetti.

İki saat süren söyleşide görüntülerle yapılanları seyredenler, Ayancık’ta güzel şeyler oluyor demekten kendini alamadılar.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments