Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Trabzonda vefat eden Ayancık’lı genç İmam toprağa verildi

Trabzonda vefat eden Ayancık’lı genç İmam toprağa verildi

Trabzon Akçaabat’a bağlı Akçaköy beldesi Pınarbaşı Mahallesi’ndeki Hz. Ebu Bekir Camiinde imam-Hatib olarak görev yaparken cami lojmanında muhtemelen sobadan sızan karbon monoksit gazından zehirlenerek vefat eden Ayancık’lı genç imam-hatip Akın Can’ın cenazesi 21.01.2013 günü Uzunçam köyünde öğle namazından sonra toprağa veridi.

Henüz 22 yaşında olan ve altı ay önce atandığı Akçaabattaki Hz. Ebu Bekir camiinde görev yapan Akın Can’ın öğle, ikindi ve akşam namazları için camiye gitmemesi üzerine şüphelenen vatandaşlar, Can’ın yalnız yaşadığı cami lojmanına gitti. Kapının açılmaması üzerine kapıyı kırarak içeri giren cemaat, genç imamın cesediyle karşılaştı. Sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldüğü tahmin edilen Can’ın cesedi, ölüm nedeninin tespiti için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Adli Tıptaki işlemlerin tamamlanmasından sonra cenaze, memleketi olan Ayancık ilçesi Uzunçam köyüne getirildi. 21.01.2013 Pazartesi günü Uzunçam Köyünde öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi.

Öğle namazı öncesinde yapılan vaaz’da İlçe Müftüsü Basri BEKTAŞ: “Bugün bizler bir din adamını kaybettik. O; insanlığa güzel dinimizi anlatan, yaşayan, yaşadıklarını ve bilgilerini topluma aktaran değerli bir kardeşimizdi. Bu toplumun pırıl pırıl gelen bu nesle ihtiyacı vardır. Hocalarımızın kıymetini lütfen bilelim. Onlara gereken değeri görevleri esnasında ve emekli olduktan sonra da gösterelim. Kardeşimize Allahtan Rahmet dilerken, kederli ailesine ve siz değerli dostlara başsağlığı diliyorum. Ayrıca Trabzondan, Boyabat İlçesinden ve gurbetten gelerek acımıza ortak olan siz değerli kardeşlerime şükranlarımızı arz ediyorum. Allah ( cc ) sizlerden razı olsun” dedi.

Cenazeye kadirşinaslık örneği olarak Akçaabat’tan gelen cami cemaati, Boyabat’tan ve çevre ilçelerden gelen çok sayıda din görevlisi ve vatandaşlar katıldı.

Önceki İçerik20 Ocak 2013
Sonraki İçerikİbretler aleminde üç hatıra
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments