Cuma, Aralık 2, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Türkeli'de Camide teravih namazı kılarken ruhunu teslim etti

Türkeli’de Camide teravih namazı kılarken ruhunu teslim etti

Türkeli’de merkezdeki Fatih Camii’nde teravih namazını camide cemaatle beraber kılan 69 yaşındaki Selahattin Özcan bir anda fenalaşarak yere yığıldı. Güvenlik kameralarında da görüldüğü gibi, yatsının son sünnetini kılarken kalp krizi geçirdiği anlaşılan yaşlı adama camideki cemaat yardıma koştu. Sağlık ekiplerine bildirilmesi üzerine Selahattin Özcan, olay yerine gelen ambulansla Türkeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, fakat burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Türkeli’nin sevilen ve sayılan esnaflarından olan parçacı Selahattin Özcan, merhum eski belediye başkanı Hasan Özcan’ın kardeşiydi. Merhumun cenazesi, 18 Nisan 2022 Pazartesi günü Türkeli Merkez camii’nde kılınan öğle namazını müteakip Yusuflu Köyü Balaycık mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedildi.

Olayla ilgili bir açıklama yapan Türkeli Fatih Camii imam hatibi Atilla Şentürk, “22 yıllık görev hayatımda benzerine az rastlanır bir olayla karşılaştık. O gece kürsüden vaaz ederken cemaat arasında merhum Selahattin abi de vardı. Vaazımız ölüm ve ölüme hazırlık hakkındaydı. Yalan dünyanın oyununa, eğlencesine kanmamalı diye vaaz ederken merhum Selahattin abiyle birkaç kez göz göze geldik. İçimden; ‘maşallah Selahattin abi ne kadar dikkatli vaaz dinliyor’ diye geçirdim. Vaaz bitti, namaza başladık. Farzı kılıp, yatsının son sünnetini kılarken cemaatten birinin ‘bu abi kalp krizi geçiriyor’ diye seslendiğini duydum. Hemen geriye döndüm baktım ki Selahattin abi baygınlık geçiriyor. Müdahale etmeye ve elimizden geldiğince onu hayata döndürmeye çalıştık. Bir ara nefes aldığını hissettik ve inşallah hayata dönecek diye düşündük. O anda sağlık ekipleri geldi şok uyguladılar. Hayata döndüğünü söylediler, buradan biz hastaneye yolcu ettiğimizde. ’Stabil durumu’ dediler ama öyle sanıyorum Selahattin abi camide ruhunu teslim etmişti. Biz bunu gördük hepimiz etkilendik. Elbette ölüm en etkili vaaz. Hala bu olayın şokunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments