Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ayancık'taydı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ayancık’taydı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sinop ve ilçelerinde çeşitli inceleme, ziyaret ve programlara katılmak üzere 26.01.2021 de Ayancık’a geldi.

Sinop programı kapsamında ziyaretlerine Ayancık ilçesinde devam eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sinop Ayancık Yolu Şantiye Alanı, Ayancık iskelesi ve AK Parti Ayancık ilçe Bakanlığı’nı ziyaret ve incelemelerde bulundu. Ayancık Yolu Şantiyesi’nde bir açıklama yapan Adil Karaismailoğlu, “Ülkemizin her noktasında büyük çalışmalarımız var. Hakkari’de ne yapıyorsak Edirne’de de onu yapıyoruz. Sinop’ta da benzerlerini yapıyoruz. Ülkemiz genelinde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tam 28 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Bölünmüş yolların karşılığı trafik hareketliliği yüzde 170 artmasına rağmen trafik kazalarında yüzde 80 azalma oldu. Bunun karşılığı her yıl binlerce can kurtarıldı demektir… Sinop’ta da çok önemli yatırımlarımız var. Şu an devam eden 7 tane aktif projemiz var. İnşallah bugün yaptığımız toplantılarla bu projelerin en kısa zamanda bitirilmesi için istişarelerde bulunuyoruz. Bulunduğumuz şantiye Sinop Ayancık arasındaki yol şantiyemiz. Bu da çok önemli bir proje. Biraz zor hem de maliyetli bir proje. Ama projede şantiyelerimiz kuruldu imalatlarına başlandı, inşallah çok güçlü bir şekilde bu yola giriyoruz. En kısa sürede bitirmek için takip edeceğimiz projelerden birisi olacak. Malumunuz dolgu ve tahkimat işlerimiz var. Hem eski yolu güvenlik altına almış olacağız hem de 9,2 kilometrelik yolu bitirdiğimizde konforlu güvenli bir yol sağlamış olacağız, inşallah önümüzdeki yıl burayı da bitirip halkımızın Sinopluların hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından Ayancık Motor iskelesi’ne geçen Karaismailoğlu burada balıkçılar tarafından karşılandı. Balıkçılar bir tekneye astıkları pankartla ve megafon yardımıyla Bakan Karaismailoğlu’na seslenerek taleplerini sıraladılar.

Ayancık ziyaretinin ardından Türkeli’ye geçen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, belediye binası önünde bir selamlama konuşması yaparak Çatalzeytin-Türkeli-Helaldı-Ayancık Sahil Yolu ihalesinin yapıldığının müjdesini verdi ve en kısa sürede sahil yolunun tamamlanacağını söyledi. (Kaynak: Doğuş gazetesi)

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments