Yaşar Şahin

Yaşar Şahin

1946 yılında Erikli Köyün de doğdu.

İlkokulu Erikli de tamamladı. Dini eğitimini küçük yaştan itibaren Dedesi Hüsnü Şahin den aldı. Daha sonra dini eğitimine Ayancık ve İstanbul Fatih deki çeşitli Kur’an kurslarında tamamladı. Askeri görevini Merzifon Hava üstünde yaptı. Askerlik dönüşü 1969 yılında açılan imtihanı kazanarak Ayancık’ın Dedeağaç köyüne ataması yapıldı.

Dedeağaç köyünde 3 yıl görev yaptıktan sonra dedesi Hüsnü şahin’in yoğun isteği üzerine kendi köyü olan Erikli köyüne 1972 yılın da tayin oldu. Erikli köyün de 8 yıl görev yaptı. Bu süre zarfında çok sayıda talabe yetiştirdi. Talabelerinden 40 ‘a yakını şu an imam-Hatiplik yapmaktadır.

Daha sonra 1979 yılında Duvar sökü (bölge) ye tayin oldu. Buradada 3 yıl görev yaptıktan sonra 1982 yılın da Aşağı köy’e tayin oldu. 11 yıl’da burada görev yaptıktan sonra Ayancık Köprübaşı yeni camii’ne Müezzin olarak tayin oldu. Burada 6 yıl görev yaptıktan sonra 1999 yılında emekliye ayrıldı. 30 yıllık görevi boyunca Bin’e yakın talebe yetiştirdi.

Hocamız 2003 yılı’nın Temmuz ayı’nın 15’inde ani bir rahatsızlık sonucu Hakkın Rahmeti’ne kavuştu. Hocamız’ın 4’ü kız 4’ü erkek olmak üzere 8 çocuğu olup bunlardan 3’ü baba mesleğini devam ettirmektedir.

Hocamıza Allah’tan Rahmet diliyor, Mekanı cennet olsun diyoruz.

Kaynak: (http://www.eriklikoyu.com

SeSiÖz
Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardım, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu site ismi olarak benimsedim. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadım. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments