Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Yaz Kur'an Kurslarında öğrencilere bisiklet hediye edildi

Yaz Kur’an Kurslarında öğrencilere bisiklet hediye edildi

Ayancık Müftülüğüne bağlı merkezdeki 8 camide Yaz Kur’an Kursuna devam eden öğrenciler arasında yapılan bilgi yarışmasında birinci gelen öğrencilere 08.08.2011 günü ilçe Müftülük salonunda yapılan törenle bisiklet hediye edildi.

Ayancık Müftülüğü tarafından yaz Kur’an kursları çerçevesi içinde yapılan etkinliklerden biri de başarılı olan öğrencileri ödüllendirmek oldu. Bu maksatla yapılan çalışmalarda ilçe halkından ve değişik kesimlerden de çok sayıda katkıda bulunanlar oldu. Kur’ana gönül vermiş, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde öğretmen olarak görev yapan Bülent ÇAKMAKCI’nın 8 adet bisiklet ile katkıda bulunduğu yarışta, TDV Ayancık şubesi olarak ta başarılı 25 öğrenciye kırtasiye seti ve hediye kitaplar dağıtıldı..

Ayrıca kuran kurslarına gelen ama durumları iyi olmayan öğrencilerin, Avrupa’da yaşayan Ayancık’lı hayırseverler tarafından bayramdan evvel giydirilmesi teşvik edici bir katkı oldu.

Törende Ayancık müftüsü Basri BEKTAŞ kısa bir konuşma yaptı:

“Madem Allahı seviyoruz, Allah da bize bir kelam göndermiş. Sevdiğimiz Allah’ın kelamını öğrenmek görevlerimizdendir. Yaz kursu çerçevesi içinde hocalarımız öğrencilere nasıl daha faydalı olabiliriz diye çırpındılar. Güzel dinimizi sevdirmek için, Kur’anımızı sevdirmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiler.

Bir Allah dostu da çıktı ve dedi ki ben bir üst perdeden birşey yapmak istiyorum. Allah razı olsun kendisi öğretmendir. Ama buna rağmen dedi ki ben her caminin birincisine bir bisiklet hediye etmek istiyorum. Gönlü geniş olduğu için, sekiz tane cami var bizim deyince, sekiz olsun dedi. Cenabı hak ona da çok versin. Evvela gönlündeki bu güzelliği çoluğuna çocuğuna aile fertlerine yansıtmayı ve o şekilde Allah’ın koruması altında yaşatmasını nasip eylesin inşallah. Ona hem biz teşekkür ediyoruz, ama asıl teşekkürü Cenabı Hak ona nimetlerini daim ederek verecektir. O bize bir ışık tutuverdi. Yani birisi önünüzden bir yol açar siz de oradan yürürsünüz. Bir hediye yapmak bizim aklımızdan geçerdi ama böyle birşey geçmemişti. Şimdi biz de dedik ki madem öyle, biz de ikinci ve üçüncülere bu günleri hatırlasınlar diye birer hediye paketi hazırladık.

Allah razı olsun biz buraya kadar yapılan şeyleri takip ettik. Güzel şeylere şahid olduk. Bu güzellikleri sizinle paylaşıyoruz. İnternet sitelerimizde paylaşacağız. Haberler yapıp paylaşıyoruz. Buradaki amacımız Ali şunu yaptı Veli bunu yaptı değil. Salih amellerde yarışınız, Eğer birisi yarışacaksa bunda yarışsın, diye Allah celle celâlühü buyuruyor. Dolayısıyla biz hayır işlerinde yarış yapmak için, daha iyiyi bulmak için bu gayretleri elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Teşekkürü Allah’tan bekliyoruz. Asıl ödülümüz o. Daha güzellerini inşallah beraber yaparız. Yeter ki yüreklerimizde bahar olsun. Yeter ki kalbimizde bu sevgi ve muhabbet olsun.

Güzellikler gördüm ben camilerde. Küçük bir imtihan yaptık, bir mülakat yaptık. Bu çocuklarımız zeki, diğerlerinden daha öne çıkan çocuklar. Okullarında da başarılı çocuklar. Bunlar ilerde dinsiz olmazlar inşallah. En azından bizi bu şeyle hatırlarlar. En azından dine İslama hocaya imama düşman olmazlar. Bu yaşa gelmişler bu çocuklar. İnşallah bizler de onların zihinlerinde, onların hayatlarında pikniklerle, futbol karşılaşmalarıyla hoş sada bırakabildiysek ne mutlu bize.

Küçük bir not olarak şunu da belirteyim; ödüllendirilen öğrencilerimizin seçmesi kurs öğretmenleri ve İmam hatip arkadaşlarımız tarafından, her cami ve kurs kendi içinde yarışma sınavı yapılarak gerçekleştirilmiştir.

Hepsinin temelinde Kur’ana hizmet olan bu çalışmalarda emeği geçen tüm ilçe halkına, özel gayretleriyle bu çalışmada ön saflarda yer alan kıymetli hocalarıma, malıyla ve yüreği ile çalışmalarda katkısı olan hayır sahiplerine teşekkürlerimi bildiriyor, rabbimden helal rızık bol kazanç ve sıhhatli bir ömür diliyorum.”

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments