Perşembe, Ağustos 5, 2021

Yemişen Köyü

Üstte, Yemişen köyü ve camii…

Yemişen Köyü Merkez camii

Yemişen köyünde yapımı tamamlanan yemişen köyü camii’si açıldı

17 Mayıs 2014 Cumartesi günü Ayancık Yemişen Köyü Merkez Mahallesinde yapılan Yemişen Köyü Merkez Cami merasimle ibadete açıldı. Cami açılışına İl Müftüsü Mustafa Erkan, İlçe Müftüsü Basri Bektaş, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, İl genel meclis üyeleri, civar köylerdeki Din Görevlilerimiz ve köylüler katıldı.
Açılış, okunan Kur’anı Kerim tilavetiyle başladı ve Ayancık Müftülüğü İlahi korosunun seslendirdiği ilahilerle devam etti. Açılışta Caminin yapılış serüveninden kısaca bahseden Müftü Basri Bektaş şöyle dedi: “Camiler yeryüzüne vurulan İslam mührüdür. Beldelerin ve şehirlerin kimliğidir. Halkların aynası ve fotoğrafıdır. Medeniyetimizin de göstergesidir.”
Açılışla birlikte camiyi dolduran cemaate, Öğle namazından sonra İl Müftüsü tarafından vaaz verildi. Namaz akabinde davetlilere yemek ikramında bulunuldu. İkramın ardından Camiinin temelinden bitimine kadar emeği geçenlere teşekkür edildi ve Ayancık Müftülüğü tarafından yaptırılan plaketler, İş adamı Mustafa Özyılmaz ve Seyfi Özyılmaz’a İl Müftümüz Mustafa Erkan ve Belediye Başkanı Ayhan Ergün tarafından takdim edildi.

Önceki İçerikYenice Köyü
Sonraki İçerikYarenler Köyü
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments