Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Yeni Ayancık Devlet Hastanesi inşaatının çalışmaları başladı

Yeni Ayancık Devlet Hastanesi inşaatının çalışmaları başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemizde yapılması planlanan Cevizli Mahallesi fidanlık mevkiinde 15 bin m2 alan üzerine kurulacak 50 yataklı Modern Devlet Hastanesinin kazı ve temel çalışmalarına başlanıldı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yer teslimi yapılan 50 yataklı Modern Devlet Hastanesi Remzi Tekdal Tic. İnş. San. LTD ŞTİ tarafından kazı ve temel betonlama çalışmalarına başlandı. Hastane yapılacak alanın toplam yüzölçümü 15 bin m2 olup Ayancık Belediye Başkanlığı tarafından 5.000 m2 lik arsa hibe edilmiş, 10 dönümlük alan ise Sağlık Bakanlığı tarafından Orman Genel Müdürlüğünden kamulaştırma yapılmıştır.

Hastanenin bitiş süresi 675 gün olup 13.12.2015 tarihinde faaliyete geçeceği yüklenici firma tarafından açıklandı. Yapılacak olan hastanenin çevresine 80 araç kapasiteli otopark, engelli otoparkı, ticaret merkezi ve çevre düzenlemesi ( bitkilendirme ve ağaç dikimi ) ile modern bir yapı olup hizmet edecektir.

 

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments