Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Yurbaş Madencilik, Çaybaşı Köyü - Kepez'de Mermer üretiyor

Yurbaş Madencilik, Çaybaşı Köyü – Kepez’de Mermer üretiyor

Ayancık’ın tanınmış ticaret erbabı esnaflarından Tuncay Yurbaş’ın sahibi olduğu “Yurbaş Madencilik” kuruluşu, Ayancık’ın 1056 rakımlı yüksekliğinde, Çaybaşı köyü Kepez mahallesindeki mermer ocağında mermer üretimi yapıyor.. İlk olarak facebook’ta paylaştığı resimlerle haberdar olduğumuz ve bütün zorluklarına rağmen, tabiri caizse sessiz sedasız üretimini sürdüren mermer ocağının sahibi Tuncay Yurbaş’ı tebrik ederek maden ocağı ile ilgili bilgi aldık:

“Yurbaş Madencilik, Ayancık Çaybaşı köyü Kepez mahallesinde, 8 sene önce kuruldu. Şimdiye kadar jenaretörle idare etmeye çalıştık. Elektrik bağlatmak için çok uğraştık. Siyasi kanallardan pek bir fayda görmedik. Nihayet Başbakanlıktan imzadan çıktı. 15-20 gün önce elektrik bağlatabildik. Çinle alışverişimiz var. Yurt dışına Çin’e ihracat yapıyoruz. Şu anda bu işyerinde 13 kişi çalışıyor. İçlerinde Çinli bir görevli de var. Taşımacılığını Ayancık’lılarla yapıyoruz.

Yurbaş Madencilik olarak geçenlerde facebook’ta ilk defa fotograf paylaştık. Bize destek olan cümle arkadaş, bürokrat, dost her kim varsa teşekkür ediyoruz.. Ayrıca şahsım olarak degerli kardeşim, şirketimizin ortağı, ocağın bugünlere gelmesinde gecesini gündüzüne katan, Vehbi Çelik beyefendiye tüm kalbi duygularımla ayrıca teşekkür ediyorum. Bu mermer ocağının gelecekte Ayancık’ın ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ümid ediyorum.”

Biz de tebrik ediyor, memleket için hayırlı olmasını diliyoruz.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments